Kahveci babasının ölümünü yazdı

Karar gazetesi yazarı ve Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci, geçen günlerde hayatını kaybeden babası Süleyman Kahveci’nin son günlerini yazdı. “6 gün ‘bir şey yok’ denilen Babam için 7. gün adeta ‘umut yok’ denildi” diyen Kahveci, “Umarım Babamın bu son yolculuğu sağlık sistemimizde başka yaraların açılmamasına yol açar ve bir hayra vesile olur” ifadelerini kullandı.

Kahveci, “Ekranlarda ‘yürüyerek gittiğiniz hastanelerden ölünüz çıkacak’ diye sert şekilde uyarılarda bulunuyordum. İşte bunu bizzat yaşadım” diyerek babasının son günlerini şöyle anlattı:

“Babam bayram tatilinde mide rahatsızlığı ile istifra etmeye başlıyor. Nerede ise her gün Terme ve 2 kez de Samsun’da hastane acillerine başvuruyor. Tek şikayeti mide yanması ve kusma…

Hatta bayram tatili bittiğinde 15 Nisan günü doğrudan acil dışında doktora da gidiyor. 6 gün süren istifra hali geçmediği için yavaş yavaş halsizlik başlıyor. Lakin sağlık sistemimiz bir sorun görmüyor ve 6 gün tabiri caiz ise ‘bir şeyin yok’ diyorlar. 7. gün bu süreç neden uzadı acaba, sağlık sorunu ciddi mi diye kalkıp Samsun’a gidiyorum ve yolda iken yine acile kaldırıldığını öğreniyorum.

6 gün ‘bir şey yok’ denilen Babam için 7. gün adeta ‘umut yok’ denildi. Ve 8. gün vefat etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir