Fenerbahçe’yi “Bu Tip Detayları Atlarsan Kaybedersin” Diyerek Uyardı

Trendyol Süper Lig’in 21. haftasında Yılport Samsunspor’u konuk eden Fenerbahçe, rakibiyle 1-1 berabere kalarak zirve yarışında kritik puan kaybı yaşadı.

Berabere kalmasına rağmen rakibi olan Galatasaray’a karşı averaj avantajı nedeniyle liderliğini sürdürdü.

Puan kaybı sonrası futbol yorumcuları Fenerbahçe yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

Futbol yorumcusu, Vole Kanalında programcılık yapan Serdar Ali Çeliker Fenerbahçe-Samsunspor maçı sonrası şunları kaydetti:

“Fenerbahçe takımında rehavet var. Galatasaray, 1 tane tartışmalı verilmeyen golün üzerinden 5 kere basın toplantısı yaptı. 5 kere! Her gün konuştu Dursun Özbek. Üçlü basın toplantısı yaptılar, ondan sonra 5 kere konuştu. Yünsa sponsorluğu, bilmem ne sponsorluğu, Anadolu Ajansı fotoğraf seçmesi, Murat Kurum ziyareti… 5 kere konuştu. 5 kere.

Fenerbahçe – Samsunspor maçı Telekom’da oynansa 15 dakika uzatma verirdi hakem. Ne demek istediğimi anladın mı? Bu küçük detaylarda kaybedersin şampiyonluğu veya bu küçük detaylarda kazanırsın.

Hakem mükemmel dedim. Ama golde faul yok dedim. O gol de hakeme değil, Livakovic’e yazar dedim. Ama bir hakem, Kadıköy’de o faulü çalabiliyor. Telekom’da çalamıyor. Bunun sebebi onların 5 tane basın toplantısı yapması, senin ise Çağlar’ı da aldık oh Bonucci’yi de aldık oh Krunic’i de aldık demen.

Bu tip detayları atlarsan kaybedersin. Mükemmel maç yöneten hakeme bile devre arasında gerekirse ‘Hocaaaa’ falan diyecek bir adam tutacaksın. Yapacaksın bunları. Alem buysa, yöntem bu.

Rakibinin stadında bırak olmayan faulü, olan faulü bile çalamıyorlar. Senin stadında olmayan faulü çalabilme hissiyatını hissediyor hakem. Bunu hissettirmemelisin. Rehavete girmemelisin. Dursun Özbek 5 kere konuşuyorsa, sen 6 kere konuşmalısın!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir