ABD’li şirketten trans çalışanlarına 10 bin dolar yardım

Çevrimiçi iş arama şirketi Indeed, bakıma veya desteğe ihtiyaç duymaları ve yaşadıkları eyalette buna erişememeleri durumunda, trans çalışanlara taşınma masrafları için 10.000 ABD Doları teklif ediyor.

Muhafazakarlar trans haklarını ve cinsiyeti onaylayan sağlık hizmetlerini hedef alırken , bazı işletmeler trans çalışanları desteklemenin yollarını arıyor. Indeed, trans işçilerinin yer değiştirmelerine yardımcı olarak destek gösteren son şirket oldu

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’ne göre , ülke çapındaki Cumhuriyetçi yasa koyucular Ocak ayından bu yana LGBTQ ile ilgili 495 yasa tasarısı sundu. Hepsi LGBTQ + bireylerin hayatını kısıtlıyor.

Medyanın haberine göre Indeed, Axios’a cinsiyet onaylayan bakım yeri değişikliği avantajının Temmuz ayında yürürlüğe girdiğini söyledi .

Indeed’in Çeşitlilik, Eşitlik, Katılım ve Aidiyetten Sorumlu Başkan Yardımcısı Misty Gaither, şirketin programı çalışanlara ve ailelerine hayati önem taşıyan bakımı sağlamak için uyguladığını söyledi.

“TRANS ÇALIŞANLAR KÜLTÜRÜMÜZÜN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR”

Gaither, Axios’a şunları söyledi:

“Transseksüel, ikili olmayan ve cinsiyete uymayan meslektaşlarımız Indeed’deki işimizin ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Çalışanların, özgün kişiliklerini işe yansıtabildikleri zaman başarılı olduklarını ve ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını biliyoruz.”

Indeed tarafından yayınlanan bir ankete göre, trans çalışanlar arasında neredeyse üçte ikisi işyerinde kimliklerini yönetme konusunda baskı hissediyor, yüzde 38’i ise kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor . Aynı anket, LGBTQ + çalışanlarının yalnızca yüzde sekizinin işverenlerinin transseksüellere özel avantajlar sunduğunu bildiğini, yüzde 50’sinin kendi işverenlerinin bunu yapmadığını söylediğini, yüzde 42’sinin ise bilmediğini ortaya çıkardı.

Bazı büyük ABD şirketleri, trans bireyler için çalışan sigortası yardımlarını kabul etti. Cinsiyet onaylayıcı bakıma erişimi içeren sağlık sigortası planları sunan şirketler arasında Intuit, Netflix ve Starbucks, ilaçları ve cerrahi müdahaleleri kapsayan planlar sunuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir