Motosikletli çete çökertildi

Ferit ZENGİN (HABER MERKEZİ) – İstanbul’da dün sabah kırmızı bültenle aranırken İtalya’da yakalanan ve İtalyan devletinin gözetimi altında bulunan Barış Boyun’un liderinin yaptığı şebekeye dün sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Baskında 131 şüpheli gözaltına alınırken, çetenin cinayetleri 100 bin TL ile 10 milyon dolar arasında değişen fiyatlarla, motosikletli tetikçilerine işlettiği öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kırmızı bültenle aranırken aylar önce İtalya’da yakalanan suç örgütü lideri Barış Boyun’un yönettiği şebekeye yönelik dün sabah İstanbul’da operasyon düzenlendiğini açıkladı.

100 binden başlıyor

Daha önce işlediği suçlar nedeniyle Kırmızı Bülten’le aranırken İtalyan polisince yakalanan Barış Boyun liderliğindeki silahlı organize suç örgütüne dün sabaha karşı operasyon düzenlendi. Çete elebaşı Barış Boyun’un, söz konusu eylemleri para karşılığında münferit şahıs veya gruplara yaptırdığı gibi üçüncü şahısların azmettirdiği, cinayet ve kasten yaralama eylemlerini de kendi suç örgütü adına para karşılığında gerçekleştirdiği belirlendi.

100 bin lira ile 10 milyon dolar arasında değişen fiyatlarla, motosikletli tetikçileriyle cinayetleri işlediği belirlenen çetenin, husumet sebebiyle ve diğer suç örgütlerini sindirmek amacıyla gerçekleştirdiği tespit edildi. Çetenin, sosyal medyadan örgüte yeni üyeler kazandırdıkları da saptandı.

Sırp çete liderini öldürmüşlerdi

Suç örgütünün, 8 Eylül 2022’de Şişli’de Sırp suç örgütü lideri Jovan Vukotiç’in öldürülmesi de dahil 103 olayı gerçekleştirdiği belirlendi.

Şüphelilerin adreslerinde 7 Ak-47 tipi otomatik silah, 2 Thompson otomatik tabanca, 72 ruhsatsız tabanca, anahtarlık görünümlü 2 suikast tabancası, 6 av tüfeği, bir kilogram uyuşturucu madde ele geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir