Meral Akşener’in Anıtkabir Mesajı Gündem Olmuştu: Siyasilerin Güzel El Yazılarının Gerçek Sırrı Ne?

Geçtiğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in özel deftere bıraktığı mesaj ile güzel el yazısı sosyal medyada çok konuşulmuştu. Peki daha önce Anıtkabir Özel Defterine yazı yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABB Başkanı Mansur Yavaş gibi siyasi isimlerin gündeme gelen ‘inci gibi’ el yazılarının sırrı ne? ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla partisindeki diğer kadın üyelerle birlikte Anıtkabir’e bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Akşener, ziyareti sırasında Anıtkabir Özel Defterine Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türk kadınlarının mücadelesini konu alan bir mesaj bırakmıştı.

Akşener’in ziyareti ve bıraktığı mesaj sosyal medyada büyük ilgi görmüş; özellikle el yazısının güzelliği pek çok insanda merak uyandırmıştı.

Daha önce hatırlarsanız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevine geldikten sonra yaptığı ziyarette ‘inci gibi’ el yazısı çok konuşulmuştu.

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın özel deftere bıraktığı mesaj ile ekranlara yansıyan el yazısı arasındaki büyük fark dikkat çekmişti.

Anıtkabir’i birçok kez ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da hattatlara benzetilen güzel el yazısı da aynı şekilde gündeme gelmişti.

Peki Anıtkabir Özel Defterine yazan siyasi isimlerinin birbirinden güzel el yazılarının sırrı ne? Mesajları çoğu zaman gerçekten hattatların ve kaligrafi sanatçılarının yazıyor olması!

Örneğin 2019 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın el yazısının gündeme gelmesiyle Başbakanlık yetkilileri, Anıtkabir Özel Defterinde yer alan yazının kendisine değil de ‘hattat kadar yetenekli danışmanlarından birisine’ ait olduğunu açıklamıştı.

Son olarak gündeme gelen 8 Mart mesajına geri dönersek, Teyit’in aktardığı habere göre Meral Akşener’in danışanı Murat İde de yazının bir kaligrafi sanatçısı tarafından kaleme aldığını doğruladı.

Kaynak

Anıtkabir Komutanlığı Anıt ve Müzeler Genel Müdürlüğüne ulaşan Teyit ayrıca sosyal medyada yayılan “Anıtkabir’de görevli bir yazı yazma personeli olduğu” iddialarının gerçek olmadığını, özel ziyaret yapan isimlerin kendi heyetlerindeki kişilerin bu yazıları hazırladığını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*