Kıskançlık dehşeti; Gizem Karamelek, erkek arkadaşıyla görüşmeye çalıştığı için genç kadının hayatını kâbusa çevirdi

Televizyonda yayınlanan bir moda yarışmasında ünlenen Gizem Karamelek isimli kadın, erkek arkadaşıyla görüşmeye çalıştığı iddiasıyla Kübra Z. isimli kadına dehşeti yaşattı. İstanbul’da yanındaki şüphelilerle zorla kaçırdığı kadını Çatalca’da bir villaya götüren Karamelek, Kübra Z.’yi darbetti, uyuşturucu kullandırdı ve cinsel istismara zorladı.

1 Ağustos Salı günü Çorum’da polis kontrol noktasında sahte plaka ve siren tertibatlı bir araç durduruldu. Araçta bulunan kadın, zorla kaçırıldığını söyleyerek yardım istedi.

Sabah gazetesinin haberine göre Kübra Z. isimli kadın, İstanbul Bahçelievler’den sabah 04.00’te arabayla kaçırıldığını, cep telefonu ve cüzdanındaki 7 bin liranın yağmalandığını söyledi.

Zorla kokain kullandırıldı, 4 kişinin cinsel saldırısına uğradı

Daha sonra arabaya, kendilerini motosikletle takip eden 3 kişiden biri olan sosyal medya fenomeni Gizem Karamelek’in binerek kendisini darbedip saçlarını kestiğini söyledi.

Karamelek’in azmettirdiğini ileri sürdüğü grubun, kendisini Çatalca’ya bağlı İncegiz Mahallesindeki 2 katlı kiralık prefabrik bir villaya götürdüğünü söyleyen Kübra Z, burada kendisine zorla kokain maddesi kullandırıldığını, yine zorla bazı sözler söyletilerek cep telefonu kamerasıyla video kaydının alındığını belirtti.

Kübra Z. villada süren darbın yanı sıra 4 kişinin cinsel saldırısına uğradığını iddia etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun başlattığı soruşturmada kapsamında İstanbul Emniyeti’ne bağlı Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin araçta ve villada yaptığı incelemede; delillerin, Kübra Z.’nin iddiaları ile uyumlu olduğu saptandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinde ise şüphelilerin cep telefonlarının Bahçelievler ve Çatalca’da Kübra Z. ile aynı yerde sinyal verdiği ve bazı şüphelilerin çelişkili ifadeler verdikleri belirlendi. Araçta saç örnekleri ele geçirilirken 2 şüphelinin cep telefonun da Kübra Z.’nin darp görüntüleri bulundu.

5 kişi tutuklandı

Araçta yakalanan 2 şüphelinin yanı sıra Karamelek ve 2 şüpheli de İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin Barış Boyun Suç Örgütü ile bağlantılı olduğu saptandı.

Gizem Karamelek, kardeşi Umut Can Karamelek (21), Ahmet Salih Çalışkan (21), Ali Can Çalışkan (21) ve Eyüp Can Asma (21) sorgularında Kübra Z.’yi tanımadıklarını, kendilerine iftira atıldığını söyleyerek suçlamaları reddetti.

Tüm şüpheliler “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek, Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Silahlı Suç Örgütü’ne Üye Olmak, Cebir, Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılmak, Nitelikli Cinsel Saldırı, Nitelikli Yağma, Uyuşturucu Madde İmalatı ve Ticareti Yapmak, Kasten Yaralama” suçlarından sevk edildikleri 4. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak Marmara Cezaevi’ne yerleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir