Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Dipleri Görebilir!

Nisan ayı kripto para piyasası için yükselişle başladı. Bununla birlikte, 14 Nisan’da başlayan keskin düşüş birkaç kripto paranın tüm kazançlarını kaybetmesine yol açtı. Kripto analist Valdrin Tahiri, özellikle ağır darbe alan 4 altcoin projesini inceliyor. Analiste göre, altcoin’lerin oluşumları, Mayıs’ta daha fazla düşüşe işaret ediyor.

MATIC kritik desteğini kaybetti

Polygon (MATIC) fiyatı 19 Nisan’da yükselen bir destek hattından aşağı kırıldı. Bu çizgi daha önce yılın başından bu yana artışın eğimini şekillendirmişti. Sonuç olarak, bu kırılma yukarı yönlü hareketin tamamlandığını ve aşağı yönlü yeni bir hareketin başladığını gösteriyor. Dahası, fiyat 1,05 dolardaki kritik Fib ve yatay destek seviyesini kaybetti. Fibonacci düzeltme seviyeleri prensibine göre, bir yönde önemli bir fiyat değişikliğinin ardından, fiyatın orijinal yönünde devam etmeden önce kısmen geri çekilmesi veya önceki bir fiyat seviyesine geri dönmesi beklenir. Ayrıca, bu seviyeler gelecekteki yukarı doğru hareketlerin zirvesini belirlemek için de kullanılabilir.

MATIC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoin düşüşe geçtikten sonra 1,05 dolar seviyesini direnç olarak doğruladı (kırmızı simge). Bu durum, fiyat dibe ulaşmadan önce daha fazla aşağı yönlü hareketin beklendiği ihtimalini destekliyor. Mevcut fiyatın altında destek olmaması nedeniyle MATIC’in, yılın en düşük seviyesi olan 0,74 dolara kadar düşmesi olası. 1,05 doların üzerinde bir kapanış durumunda bu düşüş tahminini geçersiz olur. Bu durumda MATIC’in 1,20 dolardaki önceki yükselen destek hattına ulaşması mümkün. Ancak, düşüş momentumu şu anda daha fazla aşağı yönlü beklenebileceğini gösteriyor.

Bu altcoin fiyatı yeni yılın dip seviyesine daldı

PancakSwap (CAKE) fiyatı, 19 Nisan’da yükselen bir destek hattından aşağı indi. Altcoin, o zamandan beri düştü. Düşüş hızlı oldu ve bir sıçrama izine izin vermedi. CAKE fiyatı yılın en düşük seviyesi olan 2,57 dolara ulaştı. Ayrıca, 2,55 dolar yatay destek alanından daha fazla kırılma riski taşıyor. Eğer kırılırsa, 2022’nin en düşük seviyesinin altına düşecektir. Mevcut fiyatın altında destek olmaması nedeniyle, bu durumun 0,70 dolara kadar keskin bir düşüşe neden olması mümkün.

CAKE günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, altcoin sıçrama yaparsa, şimdi direnç sağlaması beklenen 3,20 dolar alanına doğru artabilir.

OP fiyatı ayı formasyonundan kopma riski taşıyor

Optimism (OP) fiyatı Şubat ayının başından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Hattın yanı sıra, fiyat 2.0 dolar yatay destek alanına da tepki verdi. Birleştirildiklerinde, düşüş formasyonu olarak kabul edilen azalan bir üçgen oluşturuyorlar. Bu, formasyonun çoğu zaman arızalara yol açtığı anlamına geliyor.

OP günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bir arıza meydana gelirse, OP fiyatı bir sonraki en yakın destek olan 1,30 dolara düşebilir. Destek, yatay bir destek alanı ve yükselen bir destek hattı oluşturuyor. Öte yandan, düşüş eğilimi gösteren altcoin 2,0 dolarlık alanda sıçrama yapmayı başarırsa, 2,25 dolardaki azalan direnç çizgisine doğru bir artış mümkün.

Bu altcoin fiyatı düzeltici yapının ardından düşüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere The Graph (GRT), 10 Mart’ta yukarı yönlü bir hareket başlattı. Ancak, bunu sürdüremedi ve 21 Nisan’da trendi tersine çevirdi. Düşüş, yükselen bir destek hattından kopmaya neden oldu. Bu da yukarı yönlü hareketin tamamlandığını gösteriyor. Dahası, önceki artış bir A-B-C düzeltme yapısına çok benziyor. Elliott Wave teorisini kullanan teknik analistler, bir trendin yönünü belirlemek için tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceler. Düzeltme yukarı yönlü olduğu için trendin düşüş yönünde olduğu anlamına geliyor.

GRT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Düşüş devam ederse, düşüş eğilimi gösteren altcoin’in bir sonraki en yakın destek alanı olan 0,095 dolara kadar düşmesi mümkün. Yükselen destek hattını geri kazanması durumunda bu düşüş tahminini geçersiz olur. Böylece, 0,22 dolara doğru bir artışa yol açabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*