Deprem bölgesine soba ve hijyen maddesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından evleri yıkılan ve soğuk havada çadırda yaşamak zorunda kalan depremzedeler için Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olan Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri harekete geçti. Depremzedeler için iki ayrı meslek lisesinde öğrenciler atölyelerde çadır dışı soba ve hijyen malzemesi üretimi başlattı.

1 TONDAN FAZLA HİJYEN MALZEMESİ GÖNDERİLDİ
Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, fabrikalardan toplanan varilleri atölyelerde kesip kaynaklar yaparak odun sobası haline getiriyor. Acıpayam Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri ise kapalı alanlar için soba üretimi yapıyor. Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ise öğrenciler atölyelerde depremzedelerin hijyeni için önemli olan kolonya ve sıvı sabun üretimi yapıyor. Şimdiye kadar üretilen 500 soba ile 1 tondan fazla hijyen malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, deprem bölgesinin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Deprem bölgesine ilk günden itibaren tüp, su, ekmek ve gıda maddelerini gönderdik ve takviye etmeye devam ediyoruz. Şimdi de depremzedelerin soğuk havada ihtiyacı olan soba ve hijyen malzemelerini üreterek gönderiyoruz. Çadır ve konteyner kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedeler için meslek liselerimiz atölyelerinde soba ve hijyen malzemelerinin üretimi için kollarını sıvadı. Şimdiye kadar yapılan soba ve hijyen malzemeleri bölgeye gönderildi” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*