CHP’li isim: Özgür Özel’in aday olmak için istifa etmesi bekleniyor; Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na bırakmamakta kararlı

 

CHP’li bir isim, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlık koltuğunu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bırakmama konusunda net olduğunu belirtti. Aynı isim, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in Genel Başkanlığa aday olmak için ağustos ayının sonunda istifa etmesinin beklendiğini dile getirdi. 

Milliyet’te yer alan habere göre; İmamoğlu’nun, “Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini bekliyor” paylaşımının ardından Kılıçdaroğlu’nun, kurmaylarına, “Ne yapacağını bekleyelim, görelim. Açıklamasını bekleyelim” dediği öğrenildi.

CHP’li kurmaylar, “Genel Başkan, İmamoğlu’nun yapacağı açıklamayı bekliyor, ona göre tavır alacak. Onun tavrını bekliyor” değerlendirmesini yaptı.

“Kemal Bey, Genel Başkanlığı İmamoğlu’na bırakmama noktasında net”

Kılıçdaroğlu’na yakın kaynak, “Ekrem Bey’in açıklaması bekleniyor. Ekrem Bey nasıl bir açıklama yapacak. Sanki Genel Başkan kafasında bir yol haritası oluşturmuş gibi. Nasıl bir açıklama yapacak, aday olacak mı, olmayacak mı, o bekleniyor. Kemal Bey, (Genel Başkanlığı) İmamoğlu’na bırakmama noktasında net. Kemal Bey kurultayda aday olacak. İmamoğlu’nun açıklamasına göre o da pozisyon alacak. İmamoğlu aday olmazsa ‘Ben belediye başkanlığına devam ediyorum’ derse Kemal Bey onu İstanbul’a aday gösterecek” değerlendirmesini yaptı.

“Özel ile sulh sağlandı gibi”

Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu ile yapılan çevrimiçi toplantıya katılan ve adı genel başkan adayı olarak geçen Grup Başkanı Özgür Özel’in istifasını isteyeceği iddialarına ilişkin CHP’li kaynak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özgür Özel’in Grup Başkanlığından istifa etmesini talep etmeyecek. Ağustos sonuna doğru Özgür Özel’in aday olmak için istifa etmesi ve Anadolu gezilerine katılması bekleniyor. Sanki sulh sağlandı gibi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir